Rally Obedience jest stosunkowo młodą formą aktywności, którą możesz uprawiać razem ze swoim psem. Łączy w sobie zarówno elementy tradycyjnego obedience - czyli posłuszeństwa, jak i agility. Drużyna składająca się z psa i przewodnika pokonuje wspólnie tor, na którym wykonują różne ćwiczenia i pokonują przeszkody. Długość toru, liczba stacji oraz stopień ich trudności uzależnione są od poziomu zaawansowania.


Jednak w przeciwieństwie do innych dyscyplin psich sportów, aby czerpać satysfakcję z rally-o nie potrzebujesz długich przygotowań ani nie musisz dążyć do perfekcji. Nie bez powodu rally-o to posłuszeństwo na luzie. Trenując rally-o stawiamy przede wszystkim na dobrą zabawę. Staramy się abyś odczuwał radość z czasu spędzonego ze swoim psem i satysfakcję z Waszych wspólnych sukcesów.
 
Jest doskonałym sposobem na zbudowanie silnej i trwałej więzi opiekuna z psem, opartej na szacunku i zrozumieniu.
Nie wymaga długotrwałych przygotowań - nawet jeśli dopiero zaczynasz pracę ze swoim psem, rally-o może być wspaniałą drogą do nawiązania dobrych relacji i współpracy między Wami.
Może uprawiać każdy - dziecko, osoba dorosła, starsza, niepełnosprawna. Istnieje wiele klas, w których można startować, każdy znajdzie miejsce dla siebie.
Można trenować z każdym psem. Nie ma znaczenia czy jest to pies rasowy, czy kundelek, mały, duży, średni, młody czy starszy. Nawet jeśli pies posiada jakąś niepełnosprawność może stanąć do rywalizacji pod warunkiem, że nie będzie odczuwał bólu.
Każdy psiak może czerpać wiele radości z tego rodzaju aktywności. Jeśli Twój pies posiada jakieś ograniczenia nie przejmuj się, możesz poinformować o tym sędziego przed zawodami. Ćwiczenia sprawiające takiemu psu trudność zostaną zmodyfikowane tak, aby przejście toru było dla Was możliwe i komfortowe.
Jest wspaniałą formą aktywności dla całej rodziny. Jeśli masz dzieci, je również możesz wciągnąć do wspólnych ćwiczeń. Satysfakcjonującym ukoronowaniem Waszej pracy może być start w zawodach w kategorii Kids (dla dzieci do 8 roku życia) i Junior (dla dzieci i młodzieży w wieku 8-18 lat).

Dodatkowe informacje, regulamin  i terminy zawodów można znaleźć na stronie Stowarzyszenia Rally-O.

znaki1
Podczas naszych zajęć:

Nabędziesz umiejętności pracy z psem pod kątem ćwiczeń rally-o. Nauczysz się wszystkiego, co ułatwi Ci przeprowadzenie psa przez tor, a zdobyte umiejętności wykorzystasz w Waszym codziennym, wspólnym życiu.

Poznasz znaczenie poszczególnych znaków oraz przećwiczysz wszystkie stacje w klasach, które będą Cię interesowały.

Będziesz miał okazję przejść wiele, różnych konfiguracji torów.

Znajdziesz indywidualną pomoc w rozwiązaniu wszystkich problemów pojawiających się w trakcie treningu.

Obecnie szkolenie rally-O odbywa się wyłącznie w trybie zajęć indywidualnych.

Dowiedz się więcej o szkole


Dodatkowe informacje możesz uzyskać pod numerem telefonu 510 269 520 lub mailowo:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Zajęcia odbywają się w naszym Centrum Szkoleniowym przy ul. Kolumny 39.

Serdecznie zapraszamy!:)

 © 2023 www.behawiorysta.info, www.balu.com.pl, www.balu.pl all rights reserved.

Łódź - zoopsycholog, behawiorysta, trener psów.

Free images courtesy of FreeDigitalPhotos.net